Transgraniczne przenoszenie na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści

Organy Unii Europejskiej kładą duży nacisk na zagadnienie propagowania na europejskim rynku równego dostępu do wszelkich dóbr kultury. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) stanowi, że Unia Europejska przyczynia się do rozkwitu kultur państw członkowskich, w poszanowaniu ich różnorodności narodowej i regionalnej, równocześnie podkreślając znaczenie wspólnego dziedzictwa kulturowego.

W 2015 r. Komisja Europejska zauważyła, że to treści cyfrowe są jednym z głównych czynników wzrostu w gospodarce cyfrowej. Uznała ona jednocześnie, że konieczne jest podjęcie działań prowadzących do zapewnienia szerszego dostępu użytkowników do treści audiowizualnych, muzyki, książek i innych materiałów.

Spełnieniem tych oczekiwań a jednocześnie jedną z ważniejszych inicjatyw ustawodawczych, która została zrealizowana i która niedawno weszła w życie, jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem mojego autorstwa, zatytułowanym Wymiana dóbr kultury ponad granicami. Transgraniczne przenoszenie na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści, który znalazł się w 179 numerze czasopisma „Biuletyn Euro Info”. Pismo to dostępne jest w prenumeracie w formie papierowej, a także w wersji cyfrowej, która jest za darmo.

POBIERZ BIULETYN EURO INFO

W artykule dowiecie się m.in. w jaki sposób Unia Europejska zmienia zakres treści, do których będziemy mieli dostęp w różnych krajach w usługach takich jak Netflix, Spotify czy Deezer. Zachęcam do lektury!

Udostępnij ten tekst innym:

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *