znak towarowy
Uzyskaj nawet 1500 euro na zarejestrowanie znaku towarowego

Uzyskaj nawet 1500 euro na zarejestrowanie znaku towarowego

Mam świetną informację dla każdego, kto planuje w najbliższym czasie zarejestrować znak towarowy. Jaką? Otóż można to zrobić za pół ceny! Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej przystąpił do wspieranego przez Komisję Europejską programu The Ideas Powered for Business SME Fund (Fundusz Pomysły na Biznes dla MŚP – małych i średnich przedsiębiorstw). W ramach tegoż funduszu przewidziano wsparcie przedsiębiorstw należących do MŚP kwotą 20 mln euro i ułatwienie im dzięki temu dostępu do ochrony praw własności intelektualnej.

Ile można zyskać?

Co to oznacza w praktyce? Otóż można uzyskać nawet 1500 euro w ramach 75% zniżki na usługi wstępnej diagnostyki własności intelektualnej (IP scan) lub 50% zniżki na opłaty za zgłoszenie znaków towarowych i wzorów. Ta pierwsza usługa jest, póki co, niedostępna w Polsce, ale uzyskanie 50% rabatu na rejestrację znaku towarowego lub wzoru przemysłowego jest świetną sprawą! Opłaty normalnie zaczynają się od 850 euro (dokładna kwota zależy od kilku czynników). Ze zniżką zatem możesz uzyskać ochronę na swój znak towarowy w całej Unii Europejskiej już za 425 euro.

Kiedy złożyć wniosek?

EUIPO podaje, że przewidziano 5 okien czasowych na składanie wniosków, przy czym ostatnie kończy się 30 września 2021 r., więc nawet jeśli nie macie jeszcze znaku towarowego, to możecie przystąpić do jego opracowania i jeszcze zdążycie złożyć wniosek. Nie warto jednak zostawiać sobie wszystkiego na ostatnią chwilę, bo dotacje będą przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń – do wyczerpania łącznej kwoty wsparcia, czyli 20 mln euro.

źródło: https://euipo.europa.eu

Jak złożyć wniosek?

Jak uzyskać wsparcie? Prześledźmy konieczne do wykonania kroki:

  1. Po zapoznaniu się z warunkami i potwierdzeniu, że spełniamy wymagania (MŚP), należy złożyć formularz wniosku online wraz z dokumentacją wymaganą do sprawdzenia statusu MŚP.
  2. W przypadku pomyślnego rozpatrzenia wniosku, dostaniemy decyzję o przyznaniu dotacji podpisaną przez Urząd. To ważne, żeby ją zachować!
  3. Następnie należy zgłosić do rejestracji i zapłać za zgłaszany znak towarowy w ciągu 30 dni od otrzymania decyzji o przyznaniu dotacji.
  4. Po uiszczeniu opłaty należy złożyć wniosek o zwrot kosztów.
  5. Jeśli wszystkie kroki zostaną wykonane poprawnie, otrzymamy zwrot środków bezpośrednio na konto.

Najtrudniejszym krokiem jest oczywiście sam proces rejestracji znaku wraz z określeniem wybranych do ochrony klas towarów i usług zgodnie z klasyfikacją nicejską. Chciałabyś/chciałbyś zarejestrować znak towarowy i zawnioskować o wsparcie? Zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę. Mogę zaoferować usługę rejestracji w pakiecie wraz ze złożeniem wniosku o subwencję. Napisz, ustalimy szczegóły działania.

Udostępnij ten tekst innym:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *